Gabinet w Warszawie
Przyjmuję w gabinecie: Pępek Świata – Gabinety Specjalistyczne, ul. Franciszka Klimczaka 6/1 (Wilanów)
Telefon:
E-mail: julamed@julamed.com
Parking i wejście
Bezpłatne miejsca parkingowe znajdują się wzdłuż ulic: Klimczaka i Kieślowskiego, przed budynkiem Urzędu Dzielnicy Wilanów, a także na parkingu podziemnym należącym do Urzędu Stanu Cywilnego (budynek tuż obok bloku, w którym znajduje się gabinet).
Płatne miejsca parkingowe znajdują się na parkingu podziemnym galerii Royal Wilanów (róg Klimczaka i Przyczółkowej, wjazd od ul. Klimczaka). Wejście do Pępek Świata – Gabinety Specjalistyczne znajduje się od strony patio, na które należy wejść przez jedną z furtek wpisując na domofonie „101 OK”. Będąc na terenie patio wejście do klatki jest na wysokości placu zabaw, tuż za ścianką wspinaczkową. Na domofonie proszę wpisać „1 OK”.
Cennik
Konsultacja fizjoterapeutyczna dzieci 45 minut / 200 zł
Konsultacja osteopatyczna dzieci 45 minut / 200 zł
Terapia fizjoterapeutyczna dzieci 45 minut / 200 zł
Terapia osteopatyczna dzieci 45 minut / 200 zł
Usługi
Konsultacja fizjoterapeutyczna / osteopatyczna - pierwsze spotkanie
Zarówno we własnej praktyce, jak i we współpracy z różnorodnymi ośrodkami rehabilitacji niezwykle ważne i cenne są nowe umiejętności, które regularnie zdobywam, uczestnicząc w specjalistycznych kursach i konferencjach naukowych z zakresu fizjoterapii – głównie neurologii dziecięcej. W czerwcu 2021 roku ukończyłam 4-letnią naukę na kierunku Osteopatia w Osteopathie Schule Deutschland (OSD Polska) w Warszawie, a w styczniu 2022 roku Akademię Osteopatii Pediatrycznej w OSD Polska w Poznaniu.
Osteopatia
Podstawowym założeniem osteopatii jest to, że ciało ma zdolność do samoregulacji i zdrowie może być przywrócone poprzez manipulacje manualne, zwane technikami osteopatycznymi, mającymi na celu przywrócenie właściwego ułożenia struktur anatomicznych oraz poprawę krążenia, przepływu płynów ciała i funkcji nerwowych.
Wczesna interwencja
Jest to wczesne kompleksowe i wielokierunkowe oddziaływanie na rozwój dziecka, u którego stwierdzono deficyty, bądź też podejrzewa się zagrożenie niepełnosprawnością. Celem tych oddziaływań jest jak najwcześniejsze wykrycie i zlikwidowanie bądź korygowanie zaobserwowanych nieprawidłowości w rozwoju.
Koncepcja NDT-Bobath
Pomaga we wszechstronnym rozwoju dziecka objętego terapią, tak by mogło ono uzyskać niezależność w życiu na tyle, na ile pozwala mu na to istniejące uszkodzenie ośrodkowego układu nerwowego.
Koncepcja PNF
Czyli Proprioceptive Neuromuscular Facilitation – powstała dzięki współpracy neurofizjologa dr Hermana Kabata i fizjoterapeutki Maggi Knott; jest przykładem neurofizjologicznego kompleksowego systemu oddziaływania terapeutycznego opartego na najnowszych osiągnięciach nauk medycznych, ktrego istotę zawarto w nazwie: proprioceptywne (dotyczące receptorów ciała) nerwowo-mięśniowe torowanie (ułatwianie) ruchu.
Terapia powięziowa
TIMP
To test, który bada funkcjonalne zachowanie dziecka (od 34 tygodnia wieku postmenstrualnego do 4 miesiąca życia po terminie urodzenia). Ocenia postawę i umiejętności ruchowe potrzebne dziecku w jego codziennym funkcjonowaniu. Dzięki niemu możliwe jest dokonanie oceny zmiany aktywności motorycznej dziecka wraz z upływem czasu, identyfikacja dzieci wysokiego ryzyka.
Ocena globalnych wzorców ruchowych metodą Prechtl'a
Metoda ta pozwala na bardzo wczesne wykrycie ewentualnych uszkodzeń ośrodkowego układu nerwowego noworodka i małego dziecka. Stosuje się ją u wcześniaków, noworodków urodzonych o czasie oraz niemowląt w pierwszych trzech miesiącach życia. Metoda polega na ocenie jakości ruchu dziecka w jego spontanicznej aktywności. Zaletą tej metody jest jej nie inwazyjność i możliwość uzyskania obiektywnej diagnozy, skutecznej w 98%. Ponadto jest bezbolesna i bezstresowa dla dziecka. Stanowi bardzo wiarygodne narzędzie diagnostyczne – jedno z najważniejszych stosowanych nie tylko w Europie, ale i na całym świecie.